Info@mrtakademi.com
0533 761 00 96 (7/24 )
0216 599 0 347
0850 885 3 693
ipek kirpik kursu
My CMS > Özel Eğitimler > ipek kirpik kursu
Güzellik Uzmanlığı Kursu

ipek kirpik kursu

ipek kirpik kursu son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. İpek kirpik yöntemi; kirpikleri uzun, dolgun, gür ve bakımlı gösteren uygulamalardan biridir. İpek kirpik saf ipekten imal edilmiştir.

3D İpek kirpik kimlere uygulanır?

  • Kısa kirpiklere
  • Seyrek kirpiklere
  • Açık renkli kirpiklere
  • Maskara kullanmak istemeyen kişilere

3D İpek Kirpikler çeşitli boylarda olup özel bir yapıştırıcıyla tek tek tüm kirpiklere yapıştırılarak uygulanır.

3D İpek kirpik, isteyen herkese uygulanır. İpek kirpik uzmanlar tarafından steril malzemelerle hijyen koşullarında yapılmaktadır. Bu uygulama 1 – 2 saat arasında sürmektedir.

ipek kirpik uygulaması yaptıran kişiler, yapılan işlemin kalıcı olması için kontrol seanslarını yaptırmaları gerekir. Düşen kirpiklerin yerine yenisi yapıştırılır. 3D İpek kirpik uygulaması yaparken yapıştırılan kirpiklerin kaliteli ve göze zarar vermeyen ürün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

ipek kirpik kursunda 3D İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra yağsız makyaj temizleme ürünleri kullanmak gerekir. Belirli bir süre sonra ipek kirpikleri çıkartmak gerekiyorsa kesinlikle bu işlem evde yapılmamalıdır. Kirpikler çekerek çıkarılmaya çalışılmamalıdır. İpek kirpikler uzman tarafından özel solüsyonlarla çıkarılır. İpek kirpiklerin bakımında ilk ve temel kural hijyen koşullarına uygun olarak bakımın yapılmasına dikkat edilmelidir. Yağlı kremler, rimeller kirpiklerin dökülmesine neden olur. Dökülen kirpiklerin yerine uzman tarafından kirpik yapıştırılır. İpek kirpik kullanırken kesinlikle gözlerimizi ovuşturmamalıyız. Gece uyurken yüzüstü yatmamalıyız. Bu tür davranışlar kirpiklerin yapısını bozacaktır. İpek kirpik uygulaması yaptırmaya gidenlerin göz makyajı olmamasına özen gösterilmelidir. Göz de lens varsa çıkarılmalıdır. Sebebi ; gözler 1 – 2 saat süreyle kapalı kalacağından batma hissi yaratır. İpek kirpik hayatınızı kolaylaştıran uygulamalardan biridir. Bir çok kişi kirpiklerinin kısa ve seyrek olmasından şikayet etmektedir. Hayal edilen kirpikler için dışarıda yapılan uygulamaların içinde en doğal görünümlü uygulama ipek kirpik uygulamasıdır. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamaların başında ipek kirpik uygulaması gelir.

DİPNOT: Eğitim başlama tarihleri, eğitim ücreti ve diğer detaylar için 0850 885 3 693 arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Adres: Şeyhli Mah. Seyit Ali Sok. Efeİş Merkezi. No:8/1 Kat:1 Pendik/İstanbul
Konumumuz: https://g.page/mrtakademi
Tel: 0850 885 3 693
Tel2: 0216 599 0 347
7/24 Cep ve Whatsapp: 0552 612 08 37
Eposta: info@mrtakademi.com

Bir cevap yazın